Корисні поради студенту:

14 квітня 2019 р. о 1:57

Студенте, пам‘ятай!
Будьте уважними до деталей: ще на стадії подання резюме не переплутайте формат документа, якого вимагають, правильно вкажіть тему листа, не забудьте додати фото.

Якщо просять зателефонувати в певний час для призначення співбесіди, чітко виконайте вказівку.

Будь-який роботодавець позитивно оцінить ваше відчуття міри в одязі. Дрес-код має відповідати майбутній займаній посаді. Якщо влаштовуєтесь на місце продавця в супермаркеті, не варто вдягати на співбесіду дорогий костюм, а якщо ви – майбутній офіс-менеджер або співробітник банку, то вже джинси і светр будуть недоречними. Жінка у вечірній сукні на співбесіді ніколи не отримає роботу. Хіба що вона претендує на роль світської дами.

Ейчари - HR-менеджери, спеціалісти з підбору персоналу - насамперед помічають нечесність з боку претендента. Це відразу відштовхує. Крім того, ваші слова легко перевірити, якщо звернутись на ваше попереднє місце роботи. А це досить часто практикують ейчари. Тому будьте чесними, відповідаючи на будь-яке питання, професійне чи особисте.

Потенційні роботодавці ніколи не візьмуть вас на роботу, якщо будете поливати брудом попереднього роботодавця. Навіть якщо колишній начальник чи колеги дійсно вчинили з вами нечесно, краще просто коректно на це натякнути.

На прохання розповісти про себе не говоріть про особисте. Це питання ставлять, щоб оцінити ваш професіоналізм. Тому "про себе" значить – як довго працюєте у професії, яку освіту маєте, які навики і досягнення.

Запитання про ваші вподобання і захоплення задають, щоб краще зрозуміти, яка ви людина. Головне правило – відповідати чесно. Не вигадувати хобі на ходу і не вказувати те, що було актуальним у третьому класі середньої школи. Але краще також не говорити, що зовсім не маєте захоплень. Напевно, є щось, чим любите займатись.

Університетський центр кар'єри

Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Фотографії Працівники центру Мистецтво бути успішним Моя кар'єра