Для студентів 

Університетський центр кар'єри

Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Дізнатись більше
Детальніше
Наша команда


Як писати резюме?

Правильність написання резюме є однією з важливих складових успішного працевлаштування. Від цього залежатиме твоє майбутнє. Пропоную тобі дізнатись, як насправді правильно його написати.

Роботу можна знайти через інтернет, прочитати статтю в газеті, або ж просто проконсультувавшись із нами. Але коли ти таки знайшов омріяну роботу, в будь-якому разітобі доведеться скласти резюме. Це незворотній процес :)

Для чого потрібне резюме?

Резюме – один із найефективніших інструментів пошуку роботи. Це короткий виклад найбільш важливих для потенційного роботодавця фактів вашої біографії, в основному пов'язаних із вашим досвідом роботи, навичками й знаннями. На прочитання резюме в середньому витрачається не більше 1–2 хвилин, тому дуже важливо відразу привернути увагу роботодавця, зацікавити його й спонукати призначити вам інтерв'ю. При створенні резюме потрібно пам'ятати про те, що воно стане твоєю візитівкою й повинне виділяти тебе з усього потоку людей, які шукають роботу.

Структура резюме

Резюме, як правило, вміщується на 1–2 сторінках і включає такі блоки:
Контактна інформація

Мета (не обов'язково, але бажано): коротка інформація щодо того, яку посаду ти хочеш отримати й чому ти претендуєш на неї (не більше 6 рядків, а краще 2–3). Якщо резюме відправляється на конкретну вакансію, то замість мети пишеться назва або код цієї вакансії. Якщо у тебе кілька різних цілей, можна скласти два-три варіанти резюме. Краще зробити декілька сфокусованих на різних аспектах резюме, ніж одне загальне.

Кваліфікація. Коротко вказується найбільш важлива для потенційного роботодавця інформація про твої професійні навички, сильні сторони й досягнення.

Досвід роботи вказується у зворотному хронологічному порядку (спочатку зазначається останнє місце роботи). Це найважливіший блок резюме, у якому описується професійний досвід (як правило, за останні 10 років) за такою схемою:

Під час опису твоїх досягнень використовуйте дієслова дії, такі як розвивав, заощадив, збільшив або скоротив.

Освіта. Чим більше пройшло часу після закінчення навчального закладу, тим менше місця цей пункт повинен займати в резюме; для випускників і студентів варто розміщувати його перед попереднім, оскільки якщо і є досвід роботи, то він менш значний. Можна повідомити про нагороди, підкреслити ті вивчені дисципліни, які відповідають твоїй меті. Також варто згадати про додаткову освіту: курси, семінари, тренінги, стажування тощо.

Додаткова інформація: володіння іноземними мовами й комп'ютером, наявність прав водія, членство в професійних організаціях тощо (хобі варто згадувати тільки в тому випадку, якщо воно тісно пов'язане з бажаною роботою).

Рекомендації Вкажіть можливість надання рекомендацій.

Про що не треба писати в резюме

Коли резюме вже написане

Дотримуючись цих вказівок, ти легко зможеш написати резюме, а в подальшому і знайти омріяну роботу.
Успіхів!!!

(Джерело:http://www.krok.edu.ua)